loading

Güvercinleri Kovmak İçin Ne Yapmalıyız ?

31-10-2021 10:08    73

Ülkemizde haşere kuşu olarak bilinen ve alıştığı yerden kolay kolay ayrılmayan kuş türleri arasında yer alan güvercinleri yaşam alanlarımıza ait olan, balkon, pencere, çatı, su olukları gibi alanlar da etkili olan plastik kuşkonmaz, kuş kovar olarak bilinen ürün ile sizlerde haşere kuşu istilasından kurtulabilirsiniz. Bazen pencere önlerini kirletmekle kalmayıp, balkon demirleri, bacaları ve su oluklarını tıkamasıyla meşhur olan bu canlılara zarar vermeden onları doğal yaşam alanlarına döndürmekte büyük rol oynayan firmamız sizlerinde yaşam alanlarındaki kuş problemlerine çözüm olmayı hedeflemektedir. Gayet ekonomik fiyatlar ile sizlerde bina temizliği masraflarından ve bulaşıcı hastalıklar riskinden kurtulabilirsiniz. 

Ülkemiz bilindiği üzere göç yolları üzerinde yer almaktadır. Kuş göçleri nedeni ile ülkemize her sene birçok kuş akın etmektedir. Canlıların doğal yaşam alanlarının azalması sebebi ile birçok kuş türü yapılaşmalar arasında telef olmaktadır. Ürünümüzün ilk amacı her zaman canlıları doğal yaşam alanlarına döndürmek olup, onların kendi habitatlarında üremeleri ve çoğalmalarında rol oynamaktır. Binalara yuvalayan kuşlar zamanla yumurta düşmesi, yırtıcı kuş saldırısı, yıldırım, şimşek düşmesi, yoğun yağmur ve kar yağışı nedeni ile telef olmaktadır. Ürünümüzün uygulandığı alanlarda kuş problemi tamamen ortadan kalkmakta olup sizlerde onları doğal yaşam alanlarına döndürmekte rol oynayabilirsiniz.  8 yılı aşkın süredir En etkili kuş kovucu ürün üretimi yapmakta olan firmamız değerli müşterilerimizin sorunlarına çözüm üretmekteyiz. 

Güvercin Kovucu Nedir ?

Peki gelelim ürünün tanıtımına; 

 1. Ürünümüz 50 CM boyunda, 15 CM genişliğinde olup diken yüksekliği ise 11.5 CM'dir.
 2. Çevre şartlarına ( yağmur,kar,sıcaklık, nem vb ) dayanıklıdır.
 3. Esnektir, kırılmaz.
 4. Diken sayıları belirleyici olmak üzere 3 farklı modeli mevcuttur. ( 42 Dikenli - 32 Dikenli ve 28 Dikenli ) olmak üzere.

Güvercinleri Kovmak İçin Yapmamız Gereken Başlıca Şeyler ;

Kuş sorunu yaşadığınız alana plastik kuşkonmaz bariyer uygulayarak en etkili çözümü tercih edebilirsiniz.

Ürün şeffaf olduğu için görsel kirlilik yaratmaz ve sizi %100 kuş probleminden uzaklaştırır. 

Güvercin Kovucu Ürün Nerelerde Kullanılır ?

Güvercin kovucu olarak bilinen en etkili ürün olan plastik kuşkonmaz ürünü ;

 • Elektrik direkleri başta olmak üzere, fabrika içlerinde, çatılarında, depolama alanlarında kullanılmaktadır.
 • Havalimanlarında kuş kovucu olarak sıklıkla kullanılmaktadır.
 • Binalarda, çatı, su olukları, pencere önleri, söveler, balkon demirleri ve mermerleri, doğalgaz boruları, klima motorları üzerinde kuş kovucu ürünler sıklıkla tercih edilmektedir.
 • Otellerin çatılarında, cam balkon önlerinde, otel içi tavan bölümlerinde, konser alanlarında vb kuş kovucu ürünler sıklıkla kullanılmaktadır.
 • Tarımsal alanlarda, depolama ambarlarında kuş kovucu ürünler sıklıkla tercih edilmektedir.

Güvercin Kovucu Ürün Nasıl Uygulanır ?

Güvercin kovucu ürünleri uygulama öncesi kuş problemi yaşanan tüm alanların belirlenmesi gerekmektedir. Belirlendikten sonra gerek sizin gerekse ustaların yardımı ile metrajının belirlenmesi gerekmektedir. Bunun amacı ise kaç adet ürün almanız gerektiğini ve maliyetinizi hesaplamanız içindir. Metraj'da belirlendikten sonra eğer ki uygulancak yüzeye erişiminiz var ise ve sizi tehlikeye atmıyorsa ( yükseklik vb gibi nedenlerden ) etkili uygulama için yüzeyin kirlerden temizlenmesi gerekmektedir. Eğer ki yükseklik vb etkenler var ise profesyonel temizlik yardımı almanızı önermekteyiz. Yüzey temizlendikten sonra uygulanacak alan ( Beton-kompozit,metal,alüminyum, ahşap vb ) belirlenmelidir. Bu yüzeylerin tipine göre gerek vida atarak gerek yapıştırarak gerekirse de ikisini birden tercih etmeniz gerekmektedir. Güvercin kovucu ürün olan plastik kuşkonmaz bariyer yapıştırıcısı bizlerden temin ederek bunuda kolaylıkla halledebilirsiniz. 

Uygulama Örneği : Örneğin uygulama yapılacak yüzeyin beton olduğunu varsayalım, ürünü kuş sorunu yaşadığınız alanı belirledikten sonra başından başlayarak ürün altına yapıştırıcısı sürüp uygulancak alana biraz baskı uygulayarak ( 15 sn kadar ) yapıştırmanızdır. Yapıştırıcı uygulamasının bir diğer önemli hususu ise 24 saat ürüne dokunmamanız gerektiğidir. Yapıştırıcının kürleşmesi ürün ve yüzeyle birleşmesi için.

Vida uygulaması içinse ürünün üzerinde bulunan vida yerlerinin Başı - Ortası ve Sonu olmak üzere 3 adet vida atabilirsiniz.

Güvercinlerden Nasıl Kurtuluruz ? 

Bu sorunun cevabı ise oldukça basittir. Güvercinlerden kurtulmak için plastik kuşkonmaz bariyer ürününü önermekteyiz. 3 Model ürün bulunmaktadır. Bunlar ;

 1. 1D Model 32 Dikenli Ürün
 2. 2D Model 28 Dikenli Ürün
 3. 3D Model 42 Dikenli Ürün

olarak üretimi yapılmaktadır.. 

İhtiyacınıza Uygun Kuş Kontrolleri İçin Uzman Yardımı

Hangi ürünün sizin durumunuza en uygun olacağından emin değilseniz, Plastik Kuşkonmaz Kuş Kontrol Sistemleri alanında 8 yılı aşkın bir deneyime sahiptir. Ürün seçimi, kurulumu ve temizliğinde size yardımcı olabiliriz. Katalog, fiyatlandırma veya ürün örnekleri için bizi 0 (553) 859-59-59 numaralı telefondan arayın ya da plastikkuskonmaz @ gmail.com adresinden bize e-posta gönderin. 


Etiketler:
ADRES
 • Tekirdağ
  S.Paşa / Tekirdağ

BİZİ ARAYIN
MESAAİ SAATLERİ
 • Hafta içi : 08:00 -17:00

  Cumartesi : 08:00 -17:00

  Pazar : Kapalı