loading

Leylek Tipi Kuşkonmaz Nedir ? Nerelerde Kullanılır ?

09-12-2020 18:59    1179

Leylek tipi kuşkonmaz olarak bilinen kuşkonmaz bariyer ürünümüz, elektrik hatlarında ( enerji nakil hatları ) sıklıkla kullanılmaktadır. Ürünümüz standart kuşkonmaz ölçülerinden daha farklı olup, büyük kuş türlerine caydırıcı olarak kullanılmaktadır. Leylek tip kuşkonmaz ürünümüz ile her yıl ülkemizden göç eden kuş popülasyonunda %80'e yakın artış sağlanmıştır. Teiaş, Tedaş, Bedaş vb elektrik dağıtım şirketlerinin genellikle tercih ettiği ürün olup, kuş ölümlerini azaltmakta büyük rol oynamaktadır.

Leylek Tip Kuşkonmaz Teknik Özellikleri Nelerdir ?

Uzunluk : 25 CM

Genişlik : 15 CM

Diken Uzunluğu : 30 CM ölçülerindedir.

Demonte olarak gönderilen bu ürünümüzün 25 CM'inde 72 diken bulunmaktadır. 1 Metre Leylek tip kuşkonmaz üründe ise 312 Adet Polikarbon Diken bulunmaktadır. Bu ürünler kuşlara ve canlılara zarar vermemekte olup uzun yıllar boyunca kullanılmaktadır. Leylek tip kuşkonmaz bariyer ürünü genellikle ENH - Hawaii hatlarda kullanılmaktadır. Bazı müşteriler bina çatılarında, klima motorları üzerinde ve balkon kuş kovucu olarak kullanmaktadır. 

Leylek Tip Kuşkonmaz Kullanım Alanları Nelerdir ?

Leylek tip kuşkonmaz ürünü yazımızda bahsettiğimiz gibi öncelikli olarak enerji nakil hatlarında kullanılmaktadır. Ürünümüz  TEİAŞ Kuşkonmaz Şartname koşullarını sağlamaktadır.

Genel Kullanım Alanları ;

 1. Enerji Nakil Hatlarında
 2. Elektrik Direklerinde
 3. Trafo Merkezlerinde
 4. Yüksek Gerilim Enerji Hatlarında
 5. Bina Çatılarında
 6. Klima Motorları Üzerinde
 7. Dükkan, Market, Cafe Tabelalarında
 8. Pencere Önlerinde
 9. Fabrikalarda
 10. Depolarda
 11. Tarımsal Alanlarda

gibi birçok alanda oldukça etkili olmaktadır.

Leylek Tip Kuşkonmaz Ürünü İncelemek ve Sipariş Vermek İçin TIKLAYINIZ

 


Etiketler: